Kontejner na bioodpad - tak takhle ne!

Nedávejte do kontejneru na bioodpad, co tam nepatří.

Před Velikonocemi jsme opět nechali přistavit kontejner na bioodpad k požární nádrži. Stejně jako v loňském roce. Věřím tedy, že jim máme zkušenosti, co se může a nemůže do bioodpadu dávat. I v Nučickém zpravodaji jsem napsal o tom článek.

Přesto se našel někdo, kdo do kontejneru naházel větve, a to dokonce ve dvou případech, o víkendu a v pondělí. Přitom, když už máte větve nějak naložené, bylo možné je odvéz na prostor pro pálení čarodejnic.

Dotyčný, nebo dotyční, přidělali obci jen komplikace. Kontejner tedy přinejhorším vyvezeme jako běžný odpad na skládku za větší cenu.

Abychom zabránili dalším komplikacím, můžeme dát kontejner za plot na obecní pozemek u výkrmny, omezit tak k němu přístup a to jen na pár hodin a pod kontrolou.

Jaromír Klihavec, starosta

Vytvořeno: 11. 4. 2018